Konkurs Lemoniada 2021 r.

W tym roku konkurs czytelniczy ze znajomości dzieła Stanisława Lema oparty jest o książkę „Niezwyciężony''.

Konkurs składa się z sześciu comiesięcznych etapów (styczeń-czerwiec 2021), podczas których zadanych zostało w sumie 60 pytań, oraz z etapu VII, który odbędzie się 12 września 2021 r.
Podczas każdego z etapów I-VI trzeba było odpowiedzieć na 10 pytań, które ogłoszono na stronie www.ogroddoswiadczen.pl.

Zestawy pytań dostępne na stronie: KLIK

Każdemu pytaniu towarzyszyły cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Odpowiedzi należało przesłać e-mailem na adres ogrod@mim.krakow.pl, zaznaczając numer pytania i wybraną odpowiedź (np. 1-A, 2-B itp.).

Poszczególne serie pytań zostały ogłoszone – odpowiednio – w pierwszym tygodniu stycznia, lutego, marca, kwietnia, maja i czerwca 2021. We wszystkich pierwszych sześciu etapach można było wziąć udział do 30 czerwca 2021 roku do godziny 23:59:59. W pierwszych sześciu etapach można było korzystać z dowolnych źródeł (np. Internet) i podpowiedzi.

Etap VII Konkursu rozpocznie się w setną rocznicę urodzin Mistrza – w niedzielę 12 września 2021 o godzinie 13:00 - na terenie Ogrodu Doświadczeń i wymaga osobistej obecności uczestników.

Otrzymują oni kwestionariusze z dwudziestoma pytaniami. Każdemu pytaniu towarzyszą cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna (przy kilku pytaniach poprawna jest większa liczba odpowiedzi, ale wystarczy wskazać jedną z nich, by zdobyć maksymalną liczbę punktów). Tym razem trzeba będzie opierać się wyłącznie na własnej wiedzy i pamięci, nie wolno korzystać z żadnych źródeł ani z podszeptów. Etap VII trwa nie dłużej niż trzy kwadranse.

Pierwsza nagroda w Konkursie to komplet dzieł Mistrza (33 tomy!) ufundowany przez jego syna pana Tomasza Lema. Zwycięzca otrzymuje również odlaną z metalu statuetkę przechodnią, czyli symboliczną i ciężką butelkę Lemoniady, ufundowaną przez wydawnictwo "Prószyński Media". Ten, kto wygra trzy konkursy czytelnicze (niekoniecznie pod rząd!), otrzyma statuetkę na zawsze.

Pozostałe nagrody (miejsca 2-10):
- teleskop, przykładowy model: Teleskop Sky-Watcher Synta R-90/900 AZ-3,
- lornetka, przykładowy model: Nikon Aculon 10x50 (A211),
- cenne książki i wielkie czekolady z laskowymi orzechami.


PYTANIA KONKURSOWE: KLIK
REGULAMIN: KLIK

INSTAGRAM
FACEBOOK


#RokLema #Lemoniada2021


konkurs czytelniczy - uczestnicy
regulamin konkursu czytelniczego
konkurs czytelniczy - pytania