Konkurs Księżycowy - fotograficzny

Wprawdzie tegoroczna konkursowa książka opisuje wysiłki zmierzające do zapewnienia pokoju na Ziemi, lecz przecież niemal wszystko dzieje się na Księżycu. Dlatego konkurs towarzyszący będzie Księżycowy – w znaczeniu jak najbardziej dosłownym.

Trzeba mianowicie sfotografować Księżyc. Nie namalować, nie opisać, nie wydrukować w 3D, tylko zrobić zdjęcie. Technika fotografowania – dowolna, obróbka w fotoszopie i podobnych aplikacjach – wykluczona. Jedna osoba może przysłać co najwyżej trzy prace. Temat mejla: „Konkurs Księżycowy”, adres: ogrod[at]mim.krakow.pl, termin: do 20 sierpnia 2018.

Z wyjątkiem obróbki/przeróbki/podróbki elektronicznej, uczestnikom zabawy zostawiamy absolutnie wolną rękę, łącznie z użyciem teleskopów czy lornetek. Księżyc na konkursowym zdjęciu może być pierwszoplanowym samotnym głównym bohaterem, ale może też mieć dowolne towarzystwo/tło. Może być przedstawiony niczym Ikar ze słynnego obrazu Piotra Bruegla (wpisz w google). Może być w blasku Słońca, może być zaćmiony, może świecić szarą poświatą. Kompozycja może być wesoła i śmieszna albo posępna i melancholijna, co tam autorowi podchodzi. Może być cienki sierp i pyzata gęba, może być fotografowany nocą i za dnia, może prześwitywać przez las i odbijać się w wodzie. Warto w tym kontekście pamiętać o całkowitym zaćmieniu Księżyca 27 lipca! Nagrody w konkursie to dwie lornetki. Życzymy ciekawych pomysłów!


Zgłoszenie uczestnictwa powinno zawierać co najmniej następujące dane:
imię i nazwisko uczestnika (a w przypadku osoby niepełnoletniej również imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego), telefon kontaktowy i adres e-mail.


REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO - POBIERZ