Informacje praktyczne

1. Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą (a nawet powinni) dotykać  instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Przy każdym urządzeniu znajduje się krótka instrukcja i opis na temat prezentowanego zjawiska (w języku polskim i angielskim). Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sporo u nas zakątków zachęcających do wypoczynku w kontakcie z przyrodą.

2. Nie ma konieczności dokonywania rezerwacji biletów.
Zapraszamy o dowolnej porze i na dowolnie długi czas w godzinach otwarcia. Podczas pierwszej wizyty zachęcamy do zaplanowania co najmniej 2 godzin na pobyt w Ogrodzie. Eksperymentowanie z wykorzystaniem każdego z około 100 urządzeń zajmuje około 1,5 - 2 godzin lub dłużej.

3. Po przybyciu do Ogrodu należy zgłosić się do Kasy, podać liczbę uczestników (dzieci poniżej 7 roku życia, uczniowie, dorośli) i rodzaj biletów oraz usług, na które się Państwo decydują. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o przygotowanie danych koniecznych do wystawienia faktury.

4. Na obszarze Ogrodu zabrania się:

-wprowadzania i wnoszenia zwierząt z wyjątkiem psów – przewodników,
-wjeżdżania na rowerze/hulajnodze/rolkach

  • Posiadaczom Karty Krakowskiej przysługuje 20% zniżka na bilety.
  • Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżka na bilety.
  • Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 20% zniżka na bilety normalne i ulgowe.
  • Posiadaczom legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych, dziennikarzom na podstawie legitymacji prasowej, przewodnikom miejskim (bilet w cenie 1 zł).
  • Posiadaczom Karty #zwiedzajKrakow przysługuje 20% zniżka na bilety (obowiązuje w trakcie trwania programu).INFORMACJE i REZERWACJA

czynne od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00

mailowo: rezerwacja@mit.krakow.pl

telefonicznie: 428 66 00 wew. 11