Informacje dla turystów indywidualnych

Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą (a nawet powinni) dotykać  instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Przy każdym urządzeniu znajduje się krótka instrukcja i opis na temat prezentowanego zjawiska (w języku polskim i angielskim). Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sporo u nas zakątków zachęcających do wypoczynku w kontakcie z przyrodą.

Jeśli życzą sobie Państwo być oprowadzeni po Ogrodzie przez instruktora, zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu dokonania rezerwacji (wówczas konieczne jest umówienie się na konkretną godzinę).

Na terenie Ogrodu działa Ogrodowa Biblioteka. Oferujemy Państwu możliwość wypożyczenia dzieł Stanisława Lema na teren Ogrodu (wystarczy wybrać książkę, zostawić w kasie dokument, inny niż dowód osobisty lub 30 zł kaucji) i delektować się lekturą na przykład w LEM-biryncie…

Udział w warsztatach edukacyjnych, pokazach, doświadczeniach, obserwacjach nieba itp. możliwy jest (często nieodpłatnie) przy okazji różnego rodzaju wydarzeń ogrodowych i imprez takich jak: Noc Muzeów, Noc Naukowców, Dzień Stanisława Lema. Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej, a także zaglądania na profil na Facebook.pl i korzystania z naszych propozycji.

Nie ma konieczności dokonywania rezerwacji biletów.
Zapraszamy o dowolnej porze i na dowolnie długi czas w godzinach otwarcia. Podczas pierwszej wizyty zachęcamy do zaplanowania co najmniej 2 godzin na pobyt w Ogrodzie. Eksperymentowanie z wykorzystaniem każdego z około 60 urządzeń zajmuje około 1,5 - 2 godzin lub dłużej.

Po przybyciu do Ogrodu należy zgłosić się do Kasy, podać liczbę uczestników (dzieci poniżej 7 roku życia, uczniowie, dorośli) i rodzaj biletów oraz usług, na które się Państwo decydują. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o przygotowanie danych koniecznych do wystawienia faktury.

Uprzejmie informujemy, że Ogród Doświadczeń honoruje karty ICOM oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+.

Więcej informacji na stronie: www.kkr.krakow.pl