Informacje dla grup zorganizowanych

Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń polega na samodzielnym eksperymentowaniu przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych. W każdej strefie znajduje się instruktor, który służy pomocą i radą podczas eksperymentów. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 12 428-66-00 wew. 11 (od wtorku do niedzieli od 10:00 - 18:00) lub mailowo rezerwacja@mit.krakow.pl


Cena biletu dla grup zorganizowanych — zgodna z cennikiem (wstęp bezpłatny dla 1 opiekuna na 10 dzieci)

OFERTA EDUKACYJNA 
W OGRODZIE DOŚWIADCZEŃ IM. ST. LEMA


Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Doświadczeń będą uruchomione od 25 kwietnia 2022 roku.

Warsztaty znajdujące się na stałe w ofercie Ogrodu Doświadczeń:

Fizyka Balonika-warsztaty dedykowane najmłodszym dzieciom (przedszkole i klasy 1-3).
Na zajęciach pokazane jest wszechstronne zastosowanie balonika w eksperymentowaniu z fizyką. Dzieci mogą za pomocą balonika na przykład zmierzyć pojemność płuc, zobaczyć jak działa poduszkowiec, przetestować jego wytrzymałość i wykonać wiele innych doświadczeń. 

Dziecinne proste eksperymenty-warsztaty dedykowane najmłodszym dzieciom (klasy 1-3). Na zajęciach prezentowane są eksperymenty, które można wykonać, wykorzystując przedmioty dostępne w każdym domu. Uczestnicy zajęć przekonają się czy da się zrobić szaszłyk z balona oraz czy można napompować go bez użycia ust i pompki. Zbadają gęstość substancji oraz sprawdzą czy kartka papieru jest w stanie zatrzymać wodę w szklance. 

Zabawy z ciśnieniem-warsztaty dla nieco starszych (klasy 4-8).

Podczas zajęć wykonywane są eksperymenty związane z ciśnieniem. Można przekonać się między innymi czym jest łoże fakira, od czego zależy wartość ciśnienia, jak umieścić nadmuchany balon w butelce oraz czym jest prawo Pascala. Ponadto wykorzystując ciśnienie uczestnicy zajęć mogą samodzielnie wystrzelić butelkowe rakiety.

Mroźne eksperymenty-warsztaty skierowane dla najstarszych uczniów (klasy 6-8 oraz liceum i technikum).
Wszystkie doświadczenia wykonywane są w oparciu o mroźne substancje – suchy lód i ciekły azot. Uczestnicy zajęć mogą poznać właściwości tych substancji i zobaczyć, jak reagują w kontakcie z innymi przedmiotami oraz co stanie się, jeśli dodamy do nich gorącej wody.