sob 18.04.2015 Muzeum Inżynierii

Dzień Wolnej Sztuki

Już po raz drugi Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza na Dzień Wolnej Sztuki – polską edycję międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi zwiedzających na fakt, że każde dzieło ma swoją historię i znaczenie, które można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund.

czw 09.04.2015 Muzeum Inżynierii

Znaczki pocztowe w służbie techniki

Zapraszamy na czwarty pokaz kolekcjonerski z cyklu Znaczki pocztowe w służbie techniki: VIA VITA, drogi na znaczkach pocztowych i widokówkach. Wystawa dostępna od 9 kwietnia do 3 maja 2015 r.  

sob 21.03.2015 Muzeum Inżynierii

Z dziejów polskiej motoryzacji

Wystawa "Z dziejów polskiej motoryzacji” będzie niedostępna dla zwiedzających w sobotę 21.03.2015.

nie 22.03.2015 Muzeum Inżynierii

Poznaj swoje mocne strony

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 7 do lat 13 na cykliczne warsztaty, które odbywają się raz na kwartał. Pracownicy muzeum w przystępny sposób przedstawią zagadnienia z zakresu techniki, jakimi zajmują się na co dzień, pracując w Dziale Edukacji, Dziale Historii Transportu, Dziale Techniki, Przemysłu i Inżynierii Miejskiej. Tematy dobrano tak, aby dla wszystkich chętnych stworzyć możliwość rozwijania, poszerzenia i wspierania zainteresowań techniką.

pią 20.03.2015 Muzeum Inżynierii

Festiwal Funduszy Europejskich - Wstęp Wolny

Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Funduszy Europejskich - Wstęp Wolny. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii.

pią 20.03.2015 Muzeum Inżynierii

Częściowe zaćmienie Słońca

Obserwacje częściowego zaćmienia Słońca z dziedzińca Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w godzinach 9.44-12.04.  Tegoroczna wiosna rozpocznie się niecodziennym zjawiskiem. W pierwszy dzień wiosny astronomicznej-  20 marca 2015 będziemy mogli obserwować częściowe zaćmienie Słońca. W Krakowie zobaczymy jak Księżyc zakrywa do 70% tarczy słonecznej.