pon 12.07.2021 Muzeum Inżynierii

Konkurs plastyczny “Mój przyjaciel Robot” 12 - 31 lipca

pon 28.06.2021

Zajęcia edukacyjne w lipcu w Muzeum i Ogrodzie Doświadczeń

Gry miejskie, spacery, warsztaty kuchni molekularnej czy wybuchowy początek wakacji w Ogrodzie Doświadczeń to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowaliśmy dla Was w lipcu!

pią 18.06.2021 Muzeum Inżynierii

Zajęcia wakacyjne w MIM

Wakacje to czas zabawy i rozwijania swoich pasji w gronie rówieśników. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia dwóch tygodni podczas zajęć edukacyjnych w Muzeum!

wto 08.06.2021 Muzeum Inżynierii

Spacery po Krakowskim Szlaku Techniki

Zapraszamy na wakacyjne spacery, który prowadzimy w ramach SPINarium(części projektu SPINaj Naukę). Dzięki otrzymanemu wsparciu z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki zabierzemy was w podróż po zabytkach naszego miasta.

czw 27.05.2021 Ogród Doświadczeń

Otwieramy kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń!

Zaprezentujemy filmy, które zdobyły nagrody na światowych festiwalach, o różnej tematyce, dla różnych grup wiekowych - i jak zawsze w Ogrodzie Doświadczeń, można się z nich wiele dowiedzieć i nauczyć w bardzo atrakcyjny sposób.

pią 09.04.2021 Muzeum Inżynierii

#KwiecieńzAGD #CudaTechniki

Każdy z domowych sprzętów ma swoją historię, ktoś kiedyś poczuł potrzebę ułatwienia sobie pracy i napracował się, żeby tego dokonać. Na przykład James Dyson, o którym w naszym MIMcaście opowiada prof. Czeława Frejlich, w latach 70-tych zbudował samodzielnie ubiegłego wieku aż 5127 prototypów odkurzacza bezworkowego. Dziś firma Dyson to znane przedsiębiorstwo najnowszych technologii, które zatrudnia 1000 inżynierów. Ale zaczęło się od błysku pomysłu i pasji jednego człowieka. Każde z wykorzystywanych przez nas na co dzień sprzętów to osobna, często fascynująca historia; opowieść o kimś kto go wynalazł, o tym, jak go udoskonalano, jak projektowano dla niego design.