pią 20.07.2018 Muzeum Inżynierii

Weekend 21 i 22 lipca w Muzeum

Będziemy malować witraże inspirowane twórczością Wyspiańskiego, przewodnik oprowadzi Was po wystawie Tramwaje na Wawrzyńca, na zajęciach do wystawy To Takie Proste, zastanowimy się jak wprawić w ruch nieruchomy obraz.

pią 20.07.2018 Ogród Doświadczeń

Nowe tematy urodzin w Ogrodzie!

Proponujemy dwa tematy urodzin do wyboru...

śro 18.07.2018

Głosy Niepodległości

Zwiedzanie Krakowa zabytkowym autobusem, wystawa przybliżająca sylwetki wynalazców i naukowców związanych z okresem starań o odzyskanie niepodległości, bogata oferta zajęć edukacyjnych i wiele więcej – nasze Muzeum również włącza się w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

pią 13.07.2018 Muzeum Inżynierii

Klasyki techniki - Historia urządzeń mobilnych

Na kolejnej wystawie z cyklu „Klasyki techniki” zaprezentujemy najciekawsze mobilne urządzenia z naszych zbiorów. Znajdą się wśród nich tak kultowe konstrukcje jak Apple Newton OMP czy Nokia 9000 Communicator. Nowoczesna technika kojarzy się z mobilnością. Wszechobecne smartfony i tablety przebojem wdarły się do naszego życia, a większości z nas trudno wyobrazić sobie choćby jeden dzień bez tych urządzeń. Ponieważ przeważająca część naszego społeczeństwa zetknęła się ze sprzętem mobilnym w ciągu ostatniej dekady, do dzisiaj pokutuje błędne przekonanie, że jest to nowa koncepcja...

pią 22.06.2018 Muzeum Inżynierii

Tramwaje na Wawrzyńca wracają!

Od 13 lipca w ponad stuletniej hali pierwszej krakowskiej zajezdni tramwaju normalnotorowego, będziecie mogli obejrzeć kilkanaście czynnych historycznych wagonów tramwajowych należących do MPK KRAKÓW i Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zbiór ten jest obecnie największym i najbardziej reprezentatywnym spośród wszystkich polskich kolekcji zabytkowego taboru. Wszystkie pojazdy udostępnione zwiedzającym zostały pieczołowicie odrestaurowane i w pełni odzwierciedlają stan z lat normalnej eksploatacji...

nie 01.07.2018

Wydarzenia rodzinne w lipcu

Wiedzę można zdobywać również podczas wakacji, świetnie się przy tym bawiąc. Dlatego dla młodszych gości, jak i dorosłych, przygotowaliśmy różnorodną ofertę wakacyjnych zajęć, pokazów, wykładów oraz oprowadzeń w przestrzeniach muzeum, ale też na świeżym powietrzu w Ogrodzie Doświadczeń.