pią 18.06.2021 Muzeum Inżynierii

Zajęcia wakacyjne w MIM

Wakacje to czas zabawy i rozwijania swoich pasji w gronie rówieśników. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia dwóch tygodni podczas zajęć edukacyjnych w Muzeum!

pią 11.06.2021 Muzeum Inżynierii

Wydarzenia w Muzeum w ramach 30. Festiwalu Kultury Żydowskiej

Od ponad 30 lat przełom czerwca i lipca to wyjątkowy czas celebracji kultury żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Siedziba Muzeum Inżynierii Miejskiej mieści się właśnie w tej dzielnicy, więc i my z radością włączamy się w to święto. W tym roku organizujemy warsztaty dla dzieci, nawiązujące tematycznie do światła i ognia - motywów przewodnich tegorocznej edycji festiwalu. Zapraszamy także na spacer po niezwykłym miejscu, jedynym na świecie, w którym ulica Bożego Ciała krzyżuje się z ulicą rabina Bera Meiselsa, co wiele mówi o rozpoczynającej się w 1335 roku historii tej części Starego Miasta.  Na dziedzińcu Muzeum zabrzmi jeden z festiwalowych koncertów i to u nas gościć będzie centrum wolontariatu. 

pią 11.06.2021 Muzeum Inżynierii

Wracają zajęcia edukacyjne w MIM!

Sprawdźcie jakie zajęcia edukacyjne przygotowaliśmy dla Was w czerwcu.

wto 08.06.2021 Muzeum Inżynierii

Spacery po Krakowskim Szlaku Techniki

Zapraszamy na wakacyjne spacery, który prowadzimy w ramach SPINarium(części projektu SPINaj Naukę). Dzięki otrzymanemu wsparciu z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki zabierzemy was w podróż po zabytkach naszego miasta.

pon 31.05.2021 Muzeum Inżynierii

Konkurs fotograficzny (1 - 20 czerwca) - „W poszukiwaniu Futuronautów''

Futuronauci są wśród nas! Futuronauci, którzy przybyli do nas z przyszłości zostawili swój uszkodzony kosmiczny statek w podziemiach naszego Muzeum. Wiemy z wiarygodnych źródeł, że aktualnie przeczesują Kraków w poszukiwaniu elementów do naprawy swojego pojazdu. Skoro przybyli z czasów oddalonych o lata świetlne od naszych, to czego szukają w naszym mieście? Futuronauci przemierzają czas i przestrzeń w sposób dla nas (jeszcze!) niedostępny - dzięki zaawansowanej technice. Poznawali wynalazki i technologie sprzed wielu wieków i zbierali artefakty z różnych dziedzin inżynierii, ale też informacje na temat zmian w przyrodzie, ekosystemie, a nawet medycynie. Dlatego właśnie badacze historii i rozwoju szukają teraz w Krakowie elementów, które pomogą im powrócić do ich futurystycznych działań. Myślicie, że możecie na nich trafić? A może możecie im pomóc, odszukując w przestrzeni naszego miasta, a nawet swoich domów i szkół sprzęty, wynalazki, rośliny, czy nawet dzieła sztuki, które pomogą im w naprawie statku?

czw 27.05.2021 Ogród Doświadczeń

#OdkrywajzOgrodem - zajęcia edukacyjne w czerwcu

Zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń wracają! Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy.