Rozpoczęły się prace budowlane w Hangar Czyżyny!
Projekt jest współfinansowany m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestycja dotyczy rewitalizacji zabytkowego obiektu hangaru wpisanego do rejestru zabytków Miasta Krakowa, rewitalizacji sąsiadującego z hangarem budynku dawnej kotłowni, a także budowy podziemnego łącznika prowadzącego z hangaru do kotłowni, oraz zmiany sposobu użytkowania na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb instytucji kultury – Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
SPIN-acz - wydanie specjalne #MIMcast!
„SPINacz” to seria 6 specjalnych odcinków MiMcastu, które będą częścią programu „SPINaj naukę” realizowanego w 11 instytucjach i centrach nauki z całej Polski. Koordynatorem programu jest Stowarzyszenie "Społeczeństwo i Nauka SPIN". Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. W podcastach serii „SPINacz” prowadzący Paweł Pasterz przeniesie nas wraz z zaproszonymi gośćmi do świata nauki. Wspólnie udowodnią nam, że jest ona fascynująca i ciągle pełna tajemnic.
#MiesiącRadiofonii w MIM
#MiesiącRadiofonii w MIM 1 lutego na naszym profilu ukazała się informacja, że właśnie ten dzień - 96 lat temu, uznano za początek polskiej radiofonii. KLIK Luty obfituje również w inne daty związane z początkami radia, tym samym został on miesiącem Radiofonii w MIM. Obserwujcie nasz profil Facebook, gdzie ukazywać się będzie wiele ciekawych treści o historii radiofonii.
Praca: Konserwator złożonych obiektów techniki
Szukamy osoby na stanowisko: Konserwator złożonych obiektów techniki. Rekrutacja trwa do 7 marca 2021 roku.
SPIN-AJ NAUKĘ
Projekt SPIN-aj Naukę pozwoli na przybliżenie tematu inżynierii ujętej w aspekcie miasta i jej oddziaływania na człowieka w nim żyjącego. W ramach projektu SPIN-aj Naukę MiM zajmie się takimi tematami jak: Budownictwo, Bezpieczeństwo, Hydrotechnika, Mobilność, Handel i przemysł, Zdrowie publiczne, Komunikowanie się, Urbanistyka, Ciepłownictwo, Gazownictwo, Energetyka i Ekologia. W ramach wyżej wymienionych dziedzin inżynierii Muzeum będzie prowadziło zajęcia i warsztaty edukacyjne pt. SPIN-arium MIM. Drugim elementem projektu będą debaty / podcasty pt. SPIN-acz, do których zaprosimy ciekawych gości, którzy udowodnią, że nauka jest super. Ostatnim modułem projektu będą gry terenowe pt. SPIN GO, które pozwolą na jeszcze lepsze poznanie miasta, jego historii, a wszystko to w oparciu o jedną z dziedzin inżynierii miejskiej.