czw 08.04.2021 Muzeum Inżynierii

Żegnamy Stanisława Dziedzica

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Dziedzica, Dyrektora Biblioteki Kraków, pełniącego wcześniej przez wiele lat funkcję dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wto 16.03.2021 Muzeum Inżynierii

Nabór na stanowisko: Referent ds. Edukacji

Muzeum Inżynierii Miejskiej poszukuje osoby na stanowisko Referenta ds. Edukacji. Oferujemy pracę w młodym, dynamicznym i stale rozwijającym się zespole. Obecnie Muzeum realizuje kilka inwestycji, które pociągną za sobą zmiany w ofercie edukacyjnej MIM-u, między innymi przez wprowadzenie nowych tematów zajęć edukacyjnych. Proponujemy stabilne zarobki w samorządowej instytucji kultury, system premiowania, dobrowolny system medyczny, świadczenia z ZFŚS w tym możliwość przystąpienia do kasy zapomogowo-pożyczkowej.  

pon 23.03.2020 Muzeum Inżynierii

Komunikat dotyczący pracy Muzeum

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego, do 9 kwietnia zespół Muzeum Inżynierii Miejskiej pracuje w trybie zdalnym.

śro 24.02.2021 Muzeum Inżynierii

Rozpoczęły się prace budowlane w Hangar Czyżyny!

Projekt jest współfinansowany m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Inwestycja dotyczy rewitalizacji zabytkowego obiektu hangaru wpisanego do rejestru zabytków Miasta Krakowa, rewitalizacji sąsiadującego z hangarem budynku dawnej kotłowni, a także budowy podziemnego łącznika prowadzącego z hangaru do kotłowni, oraz zmiany sposobu użytkowania na budynek użyteczności publicznej dla potrzeb instytucji kultury – Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

czw 18.03.2021 Muzeum Inżynierii

Prezydent Jacek Majchrowski zwiedził dziś nowe przestrzenie MIM

Dwuletnia przebudowa bardzo zmieniła Muzeum; dwukrotnie powiększona została powierzchnia ekspozycyjna, która pozwoli na dobrą prezentację muzealnych zbiorów. Pan Prezydent był po wrażeniem tego, jak wiele przestrzeni muzealnej udało się zyskać. Wykorzystano te miejsca, które dotąd były nieużywane, a nawet więcej – wykopano całe podziemne miasto pod dziedzińcem muzeum.

wto 16.03.2021 Muzeum Inżynierii

SPINacz - wydanie specjalne #MIMcast!

„SPINacz” to seria 6 specjalnych odcinków MiMcastu, które będą częścią programu „SPINaj naukę” realizowanego w 11 instytucjach i centrach nauki z całej Polski. Koordynatorem programu jest Stowarzyszenie "Społeczeństwo i Nauka SPIN". Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. W podcastach serii „SPINacz” prowadzący Paweł Pasterz przeniesie nas wraz z zaproszonymi gośćmi do świata nauki. Wspólnie udowodnią nam, że jest ona fascynująca i ciągle pełna tajemnic.