05.06.2020 Magdalena Jabłońska

Otwieramy Ogród Doświadczeń!

Nareszcie możemy Wam to przekazać! Ogród Doświadczeń otwieramy już 10 czerwca! Dziękujemy za Wasze liczne wiadomości z zapytaniami, to dla nas bardzo miłe! Nie możemy się już doczekać, mamy nadzieję, że Wy też! 

W tym sezonie w Ogrodzie pojawią się nowe interaktywne instalacje, nowe atrakcje i eksperymenty, a wkrótce także planetarium!

Do dyspozycji zwiedzających będzie 70 urządzeń interaktywnych demonstrujących zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu, a także Geo-gródek stworzony z 17 rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa oraz Zapachowo i Lem-birynt. Największą, w przenośni i dosłownie, nowością sezonu będzie syntetyczny tor saneczkowy, powstały w ramach realizowanego projektu „Zimowy Ogród Doświadczeń”. Obok toru pojawi się również zestaw do curlingu. Szczególnym ukłonem w kierunku najmłodszych gości Ogrodu jest ogromna piaskownica, w której będzie można eksperymentować oraz tworzyć rzeźby piaskowe. Bywalcy na pewno zauważą nowe, wygodne nawierzchnie, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy.

Część nowych przestrzeni, w ramach wspomnianego projektu wciąż powstaje, jednak w żadnym stopniu nie utrudni to zwiedzania, ponieważ są to miejsca, z których zwiedzający dotychczas nie korzystali.

Na gotowych już nawierzchniach montowane będą kolejne modele edukacyjne. Już od sierpnia zwiedzający będą mogli skorzystać z oferty planetarium. Tegoroczny sezon w Ogrodzie potrwa aż do późnej jesieni.

Epidemia koronawirusa dotyka także Ogród Doświadczeń, jednak środki bezpieczeństwa, w tym regularna dezynfekcja urządzeń, pozwolą odwiedzającym bezpiecznie korzystać z ogrodowych atrakcji.

Pamiętajcie również o nowych godzinach zwiedzania (od 10 czerwca do 31 sierpnia): od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 21:00!

Śledź nas na instagramie: instagram.com/ogroddoswiadczen

Patroni medialni:

Radio Kraków
Gazeta Wyborcza
Co Jest Grane24
MiastoDzieci.pl - inspiracje dla rodziców i dzieci
CzasDzieci.pl


Projekt ”Zimowy Ogród Doświadczeń – poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie” dofinansowany jest ze środków RPO WM, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Przed wizytą pamiętaj o zabraniu ze sobą maseczki i rękawiczek. Pamiętaj również o nowych zasadach zwiedzania!