15.05.2015

Noc Muzeów w Ogrodzie Doświadczeń

Ogród Doświadczeń im. St. Lema - program Nocy Muzeów

18.00, 19.00, 20.00, 21.00
Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń z przewodnikiem.

18.30-19.00, 20.30- 21.00
Dwa wyjątkowe koncerty na 48-dzwonowym carillonie z Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz Ogród Doświadczeń zapraszają w Noc Muzeów na niezwykłe koncerty będące częścią międzynarodowego projektu „Work With Sounds”.

Koncerty carillonu mobilnego w Ogrodzie Doświadczeń, 15 maja godz. 18:30 i 20:30
Carillon mobilny „Gdańsk” to instrument składający się z 48 dzwonów o łącznej masie 4 868 kg. Najcięższy z dzwonów waży 845 kg, a najlżejszy 9 kg. Carillon jest własnością Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Podczas dwóch półgodzinnych koncertów usłyszymy m.in. polską i zagraniczną muzykę filmową, piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”; aranżacje muzyki klasycznej. Także kilka kompozycji napisanych oryginalnie na carillon: wirtuozowski utwór flamandzkiego kompozytora Jefa Rottiersa „Sprookje” („Wróżka”), „Memorial Chimes” Edwarda Elgara.

Zagra Anna Kasprzycka - carillonistka, aranżerka.
Absolwentka Teorii Muzyki gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiej Szkoły Carillonowej w Mechelen (Belgia) (jako pierwsza absolwentka-Polka w historii szkoły). Laureatka II nagrody na Konkursie Młodych Carillonistów w Saint-Amand-Les-Eaux, Francja (2014) oraz III nagrody (I nie przyznano) na Konkursie Duetów Carillonowych w Zwolle, Holandia (2013).
Laureatka stypendium Instytutu Adama Mickiewicza „Promocja kultury polskiej za granicą” (2014), Prezydenta Miasta Gdańska (2008, 2014), programu Erasmus Socrates.
Edukację w zakresie gry na carillonie rozpoczęła w 2004 r. u Gerta Oldenbeuvinga (Holandia) w Gdańsku. Kontynuowała w Lemmensinstituut w Leuven (Belgia). Grę doskonaliła na kursach mistrzowskich w Gdańsku, Leuven, Amersfoort, Middelburgu.
Od 2008 roku regularnie koncertuje w kraju i za granicą, m. in. w Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Rosji., USA (2011, 2012) .
Regularnie koncertuje także w Polsce.
W maju 2015 odbędzie się premierowy pokaz autorskiego projektu dla dzieci: wykonywanej na żywo muzyki carillonowej z trójmiejską grupa cyrkową Mosaic.
Dokonała kilku prawykonań kompozytorów współczesnych. Brała udział w nagraniach muzyki carillonowej na płytach CD oraz w programach telewizyjnych.
Autorka aranżacji muzyki fortepianowej, wokalnej, orkiestrowej na carillon. Aktywna działaczka Polskiego Stowarzyszenia Carillonowego. Na co dzień pracuje w Studio Nagrań Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Program Nocy Muzeów - Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie


Projekt „Work With Sounds” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.

Galeria: Noc Muzeów w Ogrodzie Doświadczeń

Carillon mobilny w Ogrodzie Doświadczeń
Carillon mobilny w Ogrodzie Doświadczeń
Koncert carillonu mobilnego w Ogrodzie Doświadczeń
Koncert carillonu mobilnego w Ogrodzie Doświadczeń
Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń
Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń
Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń
Zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń
 Anna Kasprzycka - carillonistka, aranżerka.
Anna Kasprzycka - carillonistka, aranżerka