05.06.2015

FESTIWAL ŚWIĘTO OGRODÓW

Zapraszamy na niezwykłą "Kąpiel w dźwiękach gongu".
5 czerwca (piątek) o godzinie 17:00 w Ogrodzie Doświadczeń w ramach Święta Ogrodów odbędzie się koncert na misy i gongi w wykonaniu Beaty Kajdańskiej po którym osoby chętne mogą zwiedzić Ogród z przewodnikiem.

Wstęp wolny, nie obowiązuje rezerwacja.

Kąpiel w dźwiękach gongu.

Gong jest starym instrumentem muzycznym używanym już w epoce brązu. Pierwotnie używany był głównie w świątyniach w celach rytualnych. Przetrwał do dzisiaj na terenie Azji Południowo – Wschodniej.
W XX wieku zaczęto go stosować jako instrument terapeutyczny najpierw w Stanach Zjednoczonych, a potem w prawie całej Europie.
Celem kąpieli w dźwiękach gongu jest przede wszystkim relaksacja. Znikają wtedy blokady nagromadzone w ciele, rozluźniamy się i odprężamy. Jest to bardzo korzystne dla ciała funkcjonującego przeważnie w dużym napięciu. Właściwie koncert gongów można porównać do masażu dźwiękiem.
Dźwięki gongu działają tonizująco na ludzkie emocje. Pod ich wpływem rozluźniają się napięcia emocjonalne, uspokajamy się i wyciszamy. Regularne kąpiele w dźwiękach gongu potrafią przetransformować nasze emocje i w efekcie wprowadzić pozytywne zmiany w nasze życie.
Gongi pomagają również odprężyć umysł, przeładowany zwykle nadmierną aktywnością, szczególnie w przypadku osób pracujących umysłowo.
Dźwięki gongu wpływają również na pracę mózgu.  Podczas kąpieli w dźwiękach mózg zaczyna wchodzić  w fale związane ze snem. Zaczyna funkcjonować na falach Alfa, czyli odpręża się (jest to stan związany zwykle z zasypianiem, przebudzeniem lub medytacją), oraz na falach Delta i Theta – związanych ze stanem głębokiego śnienia. W efekcie możemy zasypiać podczas sesji lub doznawać niezwykłych stanów np.: uczucia rozwibrowania ciała,  czy niezwykłej lekkości.
Kąpiel w dźwiękach gongu i mis nazywana jest prawdziwym masażem ciała i duszy.
 
Uwaga                                                   
Kąpiel w dźwiękach gongu nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca oraz z epilepsją.

Koncertu gongów i mis nie należy traktować jako typowego popisu muzycznego, tylko raczej jako sesję relaksacyjną a nawet rodzaj masażu.
Dlatego dobrze jest położyć się podczas sesji. W tym celu proponujemy zabranie ze sobą kalimaty lub kocyka.

 
Beata Kajdańska
Z wykształcenia pedagog i ekolog, z zawodu – energo- i arteterapeutka, z zamiłowania – podróżnik. Na co dzień oprócz koncertów gongów i mis dźwiękowych prowadzę sesje pracy z emocjami i przekonaniami, tańce w kręgu oraz maluję ikony.
Więcej informacji na stronie : www.mochita.pl

Więcej informacji i plan święta ogrodów znajduje się na stronie www.swietoogrodow.pl